Aston Martin a Airbus nabízí luxus v oblacích

Stát se tak má prostřednictvím vrtulníku ACH 130 Aston Martin Edition, jehož uvedení na trh je naplánováno na první čtvrtletí letošního roku.

Jak napovídá titulek, spojení Aston Martin – Airbus vzniklo s cílem nabídnout spotřebiteli kombinaci luxusu a maximální možné efektivity. Vrtulníky totiž, přes svou nezpochybnitelnou vysokou užitkovou hodnotu, nenabízejí zákazníkům zrovna vysoký cestovní komfort. Oba výrobci pak chtějí tento nedostatek v maximální možné míře minimalizovat. 

Podle prvních zveřejněných snímků vsadil Aston Martin, jehož návrháři řeší v první řadě design interiéru, na kůži a barevné provedení, pro které se vžil název „Skyfall Silver.“ Podobnost s filmem o super agentovi s povolením zabíjet není v tomto případě rozhodně náhodná, neboť  sága o agentovi 007 patří takřka po šest desítek let k nejvýnosnějším filmovým brandům planety. Je proto otázkou, zdali vrtulník neposlouží Jamesi Bondovi v posledním snímku Není čas na umírání, který bude uveden do kin na začátku dubna? K dispozici budou rovněž barevné odstíny Xenon Gray, Arizona a Ultramarine Black. 

Přestože si lze výsledek společného úsilí Aston Martin a Airbus objednat již dnes, cena zatím zůstává utajena. Každopádně doposud nejdražší vrtulník planety Agusta Westland AW 101 za 21 milionů dolarů, jehož služeb využívají mimo jiné armády USA, Anglie, Itálie či Saúdské Arábie, se nemusí o své výsadní postavení zatím bát. 

Další články