Bugatti Type R za 750 000 korun

Přestože jsou Vánoce ještě hodně daleko, přihlásil se jeden z nejproslulejších výrobců automobilů s předstihem o slovo. Zmenšená replika Bugatti Type 35 se sice pod stromeček, nevejde, ale udělá určitě radost.

Navíc se bude moci potomek pyšnit vlastnictvím repliky vozu, jehož sláva se před desítkami let dotýkala hvězd. Bugatti Type 35, které svého času pilotovala Eliška Junková, vyhrálo přes dva tisíce závodů. A tak se v roce 1926 rozhodl zakladatel značky Ettore Bugatti vyrobit pro svého nejmladšího syna repliku, kterou nazval Bugatti Baby. Jak se ukázalo záhy, jednalo se o velmi povedený počin, následujících deset let sjelo z výrobních linek přes pět stovek vozítek.

Letošní dětské Bugatti má stát 30 000 euro bez daně, kopie bude vycházet z originálního Type 35 postaveného v roce 1924 pro Velkou cenu Francie. Replika je z kategorie tzv. tříčtvrtečních, takže se svezou také dospělí. Stroj bude disponovat díky elektromotoru výkonem 10 kW. K dispozici jsou dva režimy. Dětský o síle 1 kW pustí pilota na maximální rychlost 20 km/h.  Dospělý režim další tři kilowatty přidá, což se rovná rychlosti 45 km/h. Za příplatek bude možno pořídit tzv. Speed Key, který umožní využití všech deseti kW a zároveň vypne omezovač rychlosti. V tomto případě výrobce maximální rychlost neudává.

Mimochodem, pokud se vám zdá být cena za repliku Bugatti poněkud přemrštěná, vězte, že existuje rovněž dětský model Lamborghini. Vzhledem k tomu, že se nešetřilo zlatem a platinou, vyšplhala se cena na 4,8 milionu dolarů, což je o rovný milion více, než činí originál pro dospělé.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 9.4.2019

Bugatti

Další články