Boss kovbojů si pořídil jachtu za 250 milionů dolarů

Celek amerického fotbalu Dallas Cowboys patří mezi dlouhodobě, jako tomu ostatně bývá v případě drtivé většiny týmů NFL zvykem, nejvýdělečnější sportovní značky světa. Proto lze snadno pochopit, že si majitel Jerry Jones (1942) udělá čas od času radost.

V případě sběratele umění, jehož sbírka čítá díla Picassa či Renoira a který byl v roce 2017 uveden do Síně slávy NFL, je novou radostí 109 metrů dlouhá jachta Bravo Eugenia z produkce známého výrobce luxusních plavidel Yacht Harbour z Nizozemska. O exteriér se postarala italská společnost Nuvolari Lenard, spíše než superjachtu tak Bravo Eugenia připomíná hodně velký sportovní člun. Design interiéru řešila firma Reymond Langton Design. Asi nemá cenu zdůrazňovat, že v případě obou firem se jedná o to v branži absolutně nejlepší.

Jachta Bravo Eugenia (křestní jméno manželky majitele), pojme do svých útrob kromě dvaceti členů posádky rovněž čtrnáct pasažérů. K dispozici je heliport, garáž na několik vozů, vlastní lázně či bazén. Samozřejmostí jsou restaurace a bar. Ve výčtu luxusu chybí snad jen letiště pro Jonesovo soukromé letadlo Gulfstream G-V s registrací N1DC, nikoli náhodou odkazující na dallaský klub.  

Jak praví titulek, vyšla jachta majitele Dallas Cowboys na čtvrt miliardy dolarů. Přestože se nejedná zrovna o malou částku, může být Jerry Jones, který získal podnikatelské ostruhy v ropné branži, v absolutním klidu. Forbes totiž odhaduje hodnotu jeho majetku na 6,8 miliardy dolarů, značka kovbojů z Dallasu pak stojí dalších pět miliard. Mimochodem, tým, který pod jeho řízením vyhrál třikrát Super Bowl, koupil v roce 1989 za z dnešního pohledu směšných 150 milionů dolarů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 18.3.2019

Dallas Cowboys superjachta Jerry Jones

Další články