Luxusu se daří, LVMH si o pět miliard polepšil

Když loni oznámilo vedení společnosti vedené možná v brzké době nejbohatším mužem planety Bernardem Arnaultem, rekordní tržby v hodnotě 53,4 miliardy dolarů, zdálo se, že absolutního vrcholu bylo dosaženo. 

Leč, jak se letos ukázalo v souvislosti s rokem 2019, v případě LVMH platí, že žádný výsledek není tak dobrý, aby nemohl být ještě lepší. A tak gigant na poli byznysu s luxusem, do jehož portfolia patří například Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy, Domaine Chandon či Hublot vykázal loni obrat 59,17 miliardy USD, což se rovná patnáctiprocentnímu růstu. Čistý zisk pak vzrostl o 13% na 7,88 miliardy dolarů. Jak uvedl Bernard Arnault, společnost stoupala vzhůru ve všech odvětvích a značkách, největšímu zájmu ze strany zákazníků se ovšem těšila móda a kožené zboží. Předpokládanými lídry se staly brandy Louis Vuitton a Christian Dior.

Sílu LVMH potvrzuje bezproblémové vyrovnání se s převážnou část roku trvajícími nepokoji v Hongkongu a zvýšením daní v Japonsku. Jako správná volba se ukazuje nákup věhlasné šperkařské firmy Tiffany Co., když LVMH vložila do americké transakce 16,6 miliardy dolarů. Stejně tak se jako úspěšné jeví „pozření“ Fenty, obchodního domu, který je spojen se jménem globální stálice Rihanny.

Ekonomické výsledky LVMH za loňský rok pak vylepšily o tři miliardy dolarů majetkové poměry Bernarda Arnaulta. Podle magazínu Real Time Billionaires Ranking nyní nejbohatší Evropan kontroluje jmění v hodnotě 108,7 miliardy dolarů, což ho řadí na třetí místo světového žebříčku. 

Další články