Hamburger Black Gold za 1 600 dolarů, je rovněž o zlatě a kaviáru

Přestože zakladatel světoznámě sítě McDonald Ray Kroc v čase jejího založení (1961), necílil na movitou klientelu, časy se mění.

Ostatně, hamburger Black Gold se neprodává v některé z mnoha tisíc prodejen společnosti, ale v luxusním Houston´s Swanky H Baru. Kromě čtyřiadvacetikarátového zlatého listu je součástí hamburgeru 16 uncí (cca 450 gramů) vyhlášeného hovězího masa Wagyu z japonského Kóbe. K tomu foie gras, černé lanýže a lanýžové aioli. To vše vsazené mezi housku naplněnou tekutým kaviárem a posypanou jedlým zlatem. Hamburger Black Gold se podává s lahví šampaňského Dom Perignon 2006, plus sadou ručně krájených bramborových hranolek rovněž posypaných čtyřiadvacetikarátovým zlatem.

Aby nebylo luxusu dost, je Houston´s Swanky Bar součástí Houston´s Oak hotelu. Jeho majitelem je vlastník týmu basketbalové NBA Houston Rockets Tilman Fertitty. Součástí ubytovacího zařízení je privátní helipod, dvoupodlažní showroom Rolls-Royce plus vinný sklep v odhadované hodnotě pět milionů dolarů.

Kromě hamburgeru Black Gold je možno si v hotelu zakoupit exkluzivní jednodenní balíček. Za milion dolarů se jeho majiteli dostane například ochutnávky 43 ročníků vína Mouton Rothschild, večeře na míru a ubytování v nejluxusnějším apartmá. Po čtyřiadvacet hodin je k dispozici vůz Bentley s řidičem - majitel balíčku může vybírat mezi modely 2020 Continental Cabrio a 2020 Bentayga.  

Další články