Saúdsko arabská královská rodina prodává luxusní letoun

Hned na úvod nutno říci, že se jedná o velmi nízkou, až směšnou cenu. Nový letoun Boeing 737 totiž vyjde na 75 milionů dolarů, přičemž nedisponuje ani zlomkem luxusu, než aktuálně prodávaný stroj.

Tuto skutečnost lze přičíst faktu, že saúdsko arabská královská rodina čítající 15 000 členů, kontroluje majetek v hodnotě jednoho bilionů dolarů, proto na nějaký ten milion dolarů nehledí, což je právě případ ultraluxusního letounu Boeing Business Jet (BBJ) 737. Jak uvádí server The Drive, není sice jasné, který z členů královské rodiny letoun prodává, stroj má ovšem registrační kód VQ – BTA a na ocasu vlajku království. Asi nemá cenu příliš rozvádět, že, vzhledem k autoritě, které se famílie v pouštním království těší, nelze na případné zneužití královských symbolů, ani pomyslet.  

Je sice pravda, že letoun byl postaven v roce 1999, nicméně má za sebou pouhých 6 602 hodin letového provozu. Kabina pojme 25 cestujících a je rozdělena na vstup – zádveří – předsíň – přední místnost – hlavní místnost a ložnice. K dispozici jsou rovněž dvě sociální zařízení. 

Co se zařízení interiéru týká, designéři vsadili na kombinaci světle hnědé, tyrkysové a zlaté, kabina tak evokuje luxusní apartmá pařížských hotelů. V případě materiálů nechybí vedle kůže, mramor, ebenové dřevo, sklo a pochopitelně zlato.

I v tomto případě platí, že není král, jako král a jiný kraj, rovná se jiný mrav. Zatímco totiž nejspíše řadový člen saúdské rodiny prodává ojetý stroj za 15 milionů dolarů, vyšel před deseti lety nový letoun královny Alžběty II. na 14,6 milionu USD.    

Další články