Nejdražším privátním letadlem Air Force One

Zatímco v případě Covid – 19 počítají letecké společnosti ztráty, soukromým přepravcům specializovaným na movitou klientelu, se naopak daří. Proto stoupá poptávka po luxusních letadlech, která jsou schopna splnit přání i sebenáročnějšího zákazníka. Pár tipů se proto může hodit.  

- V případě volných 660 milionů dolarů lze například pořídit přesnou kopii Air Force One. Třípodlažní monstrum má „obytnou“ plochu cca 1 200 metrů, pojme 100 cestujících, o které se stará 26 členů posádky. Má vlastní menší, leč špičkově vybavenou nemocnici a doplňuje palivo ze vzduchu. V soukromých rukách ale nebude moci počítat u leteckých dispečerů, na rozdíl od originálního Air Force One, s absolutní prioritou. Holt, prezident je prezident.

- Za 617 milionů dolarů je možno zakoupit speciálně upravený Boeing 747, toho času v majetku neznámého miliardáře. Každopádně je známo, že letoun disponuje restaurací michelinských parametrů a osmi luxusně vybavenými ložnicemi.

- V případě, že chcete cestovat jako saúdsko arabský princ Al-Waleed bin Talal, pořiďte si Airbus A 380 Custom za 500 milionů dolarů. Ve srovnání s běžným strojem této značky sice nějakých 100 milionů dolarů přihodíte, za tuto cenu se ovšem budete moci ve vzduchu těšit z koncertního sálu, tureckých lázní a modlitební místnosti. Dva z pasažérů pak budou moci zaparkovat v útrobách stroje svůj Rolls – Royce.

- To ruský oligarcha Roman Abramovič si musí v této konkurenci připadat jako chudý příbuzný, neboť jeho Boeing 767 – 33A (ER) zvaný Bandita, vyjde na „pouhých“ 170 milionů dolarů. K velké radosti fanoušků FC Chelsea ovšem ušetřené peníze investuje z pozice majitele tradičního klubu do nákupů - jen v létě pořídil „blues“ posily za cca 200 milionů dolarů.    

 

Další články