Apple Vision Pro

Apple Vision Pro je nový headset pro smíšenou realitu, který slibuje zážitky na úrovni sci-fi filmů. Za cenu 3 499 dolarů nabízí uživatelům možnost sledovat videa, hrát hry, pracovat, komunikovat a mnoho dalšího v prostředí, které se přizpůsobuje jejich okolí.

Vision Pro má dva OLED displeje s celkem 23 miliony pixelů, Apple M2 čip, 12 kamer, pět senzorů, šest mikrofonů a hlasovou asistentku Siri. Headset běží na novém operačním systému VisionOS, který podporuje prostorové výpočty.

Uživatelé mohou ovládat headset pomocí očního a rukovního sledování, hlasových příkazů nebo korunky na boku. Headset také umožňuje přepínat mezi AR a VR režimem.

Vision Pro je kompatibilní s populárními Apple aplikacemi, jako jsou Books, Camera, Contacts, FaceTime, Mail, Maps, Messages, Music, Notes, Photos, Safari a další. Kromě toho je k dispozici 600 nových aplikací vytvořených speciálně pro headset, včetně Zoom, Microsoft 365, Slack, Todoist a dalších.

Jednou z největších předností headsetu je imerzivní video, které umožňuje uživatelům cítit se, jako by byli fyzicky přítomni v prostoru, kde se video odehrává. Například s headsetem můžete sledovat film, jako by se promítal na obří plátno v jiném prostředí, například na pláži, s prostorovým zvukem.

Headset také podporuje videohovory ve spolupracovném prostředí, které můžete použít k práci se svými kolegy na projektech současně. Lidé na hovoru vidí “digitální osobu” nositele headsetu, která odráží jeho obličejové a rukovní pohyby v reálném čase.

Apple Vision Pro je zajímavým krokem do budoucnosti smíšené reality, ale také má své nedostatky, jako je vysoká cena, váha, kabelová baterie nebo omezená dostupnost. Zda je headset stojí za to, záleží na vašich potřebách, zájmech a očekáváních.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 12.2.2024

Apple Vision PRO

Další články