LG představila televizi Signature OLED R za 87 000 dolarů

Když v roce 2016 přišel jihokorejský gigant v oblasti spotřební elektroniky s první OLED obrazovkou,  jednalo se o počin z kategorie revolučních. Za další dva roky pak spatřila na veletrhu CES světlo světa 65- ti palcová LG OLED TV. Letos přišla na řadu LG Signatura OLED R.

Přestože i v tomto případě platí, že každý má právo na vlastní volbu, nejen kvůli ceně se nejnovější počin LG nejspíše nestane objektem zájmu majitelů garsoniér a bytů K+K. Signature OLED R má totiž 65 palců, což se rovná 164 cm. Představitel nejvyšších pater spotřební elektroniky disponuje rozlišením 8K, což je čtyřnásobek nabídky 4K a 16 x více, než nabízí televize z kategorie Full HD. Obnovovací frekvence 120 Hz, na zadní straně se pak nachází port HDMI 2. 1. Nechybí režim Variable Refresh Rate, rovnající se obnovovací frekvenci obrazového zdroje a displeje přinášející vzájemnou synchronizaci. 

Tím ovšem důvod, proč si koupit televizi v hodnotě například automobilu Tesla S, nekončí. Stačí jedno stisknutí tlačítka a obrazovka se vrátí do původní polohy. LG nabízí čtyři barevné varianty hliníkového těla, do kterého je možno nechat vyrýt osobní vzkaz. Ke všemu program „Line View,“ po jehož použití zůstává venku malá část obrazovky, kterou lze použít jako hodiny, přehrávač hudby, či intimní osvětlení. 

Další články