Land Cruiser ustojí palbu z kulometu a sestřelí drony

Nezničitelné vozidlo, kterým by nejspíše nepohrdl ani Mad Max, nese název MAX 3 Six – Wheeler, je názornou ukázkou kvality práce jihoafrické společnosti SVI Engineering a nedávno bylo představeno na Africa Aerospace and Defense Show.

Monstrum je postaveno na praxí vysoce prověřené platformě Toyota Land Cruiser 79 a je poháněno nezničitelným 4,5 litrovým turbodieselovým agregátem V8.  Zatímco pohonná jednotka zůstala s ohledem na možné budoucí servisní požadavky spojené s výměnou náhradních dílů v původním stavu, na dalších částech vozu se patřičně zapracovalo.

Jak uvádí server Motor 1, v první řadě přibyla za účelem lepší průchodnosti terénem další dvě kola, přidaná náprava ovšem nedisponuje vlastním pohonem. Rozchod zadních je po úpravě stejně velký, jako je tomu u přední nápravy. Karoserie z pancéřovaného plechu garantuje ochranu na úrovni BR6, standardní ruční palné zbraně tak nemají sebemenší šanci ohrozit posádku. MAX 3 Six – Wheeler disponuje rovněž antidronovým systémem. V okamžiku, kdy se v blízkosti objeví dron, zahájí činnost speciální radar, který narušitele identifikuje. Signál vzápětí putuje do počítače, řídící jednotka nejdříve dron zaměří a poté spustí automatický granátomet, který narušitele vzdušného prostoru sestřelí. Do základní výbavy supervozu je rovněž zahrnut terénní motocykl - vzápětí po sestřelení je tak možno si pro dron dojet. Cenu určují individuální touhy a požadavky každého zákazníka. Jak výrobce uvádí, fantazii v mezích zákona se meze nekladou.  

Další články