Cena Cyberkatu startuje na 1 299 dolarech

Přestože to v současné době nevypadá zrovna na velkou sněhovou nadílku, i v tomto případě pochopitelně platí, že štěstí přeje vždy připraveným.

Za sněžnou mini rolbou, která koncepčně vychází z toužebně očekávaného Cybertrucku Elona Muska, který ovšem právě pracuje na projektu udržitelné kolonie na Marsu, stojí startup Spyker Workshop. Vozítko futuristického vzhledu vypadá na první pohled zdravě agresivně, podle Ryana Butlera ze zmiňovaného startupu navíc dokáže v rámci možností takřka nemožné. 

Vozítko s hliníkovým rámem o délce cca 90 cm a šířce 57 cm se světlou výškou 15 cm nemá sebemenší problém s fungováním na nerovném zamrzlém terénu. Pohyb garantuje standardní elektromotor 775 a čtyři dvanácti voltové baterie. Převodovka nabízí několik programů, a přestože výrobce zatím neuvedl data týkající se výkonu, případně rychlosti, podle dostupného videa Cyberkat zvládá odhrnování sněhu s noblesou. Navíc je ve výrobě CyBlower, neboli zařízení, které po montáži na mini rolbu bude foukat sníh mimo čištěnou plochu. V praxi tak bude možno zbavit sněhu vlastní zahradu případně prostor před domem prostřednictvím dálkového ovladače z tepla obýváku. 

Cena Cyberkatu startuje na částce 1 299 dolarů, zároveň je ovšem nutno přikoupit napájecí zdroj za 120 dolarů, na 80 dolarů vyjde dálkový ovladač. První modely se objeví na trhu v prvních dvou měsících roku 2022.  

Další články