Apple představil tři nové iPhony a Apple Watch

Apple odhalil na své tradiční zářijové konferenci v kalifornském Cupertinu tři nové iPhony a čtvrtou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Všechny nové iPhony se začnou prodávat 29. září, a to i České republice.

Nové iPhony nesou označení XS, XS Max a XR. Nejpodstatnějším rozdílem mezi modely XS a XS Max je velikost. Menší model XS nabídne 5,8palcový displej, shodně se stávajícím modelem iPhone X, větší provedení nesoucí název iPhone XS Max  6,5palcovou úhlopříčku.

 Velmi dobrou zprávou je pak pro řadu uživatelů toužících po atraktivních fotkách i odolnost odpovídající certifikaci IP68, což znamená, že iPhone odolá i třicetiminutovému ponoření do dvoumetrové hloubky. Dalšího vylepšení se pak dočkaly i samotné fotoaparáty. U modelů jsou momentky pořizovány ve spolupráci se systémem umělé inteligence. Ten například umožní, že iPhone sám pozná, že fotí v protisvětle a složí snímek z několika expozic tak, aby vypadal co možná nejpřirozeněji a bylo v něm zobrazeno co nejvíce detailů, podobně jako u pohybujících se objektů, čímž zabrání rozmazání. Pracovat bude možné také s hloubkou ostrostí, což umožní dosáhnout podobného efektu rozmazaného pozadí jako u profesionálních digitálních zrcadlovek.  
Nové iPhony nabídnou také vůbec poprvé podporu pro dvě SIM karty, ale je nutné podotknout, že jedna z nich musí být virtuální. Najednou je totiž možné použít jednu eSIM a dále pak klasickou SIM.

Třetí novinkou je iPhone XR. Tento model nabídne 6,1palcový displej a má být dobrou alternativou mezi menším XS a větším XS Max. Oproti modelům XS bude bude prodáván v barevných variantách s hliníkovým rámečkem. Výkonově se nebude lišit od modelů XS, pouze standart odolnosti IP 67 je o něco nižší. Na zadní straně pak bude jedna čočka fotoaparátů, přesto však výsledky díky umělé inteligenci mají být plně srovnatelné s modely XS.

A jak to už bývá, nové modely budou opět dražší než jejich předchůdci při uvedení na trh. iPhone XS 64 GB začne v České republice na 29 990 Kč, model s 512 GB bude za závratných 40 490 Kč. Ceny ve Spojených státech budou tradičně o něco příznivější - iPhone XR  $749/64GB, $799/128GB, $899/256GB / iPhone XS: $999/64GB, $1,149/256GB, $1,349/512GB /  iPhone XS Max  $1,099/64GB, $1,249/256GB, $1,449/512GB.

Apple Watch Series 4 - nová modelová řada chytrých hodinek disponuje oproti svým předchůdcům o 30% větším displejem. Výrazně zvýšen by měl být i výkon, takže nové Apple Watch budou až dvakrát rychlejší.

Apple Watch Series 4 přinášejí i řadu nových funkcí. Jako první chytré hodinky na světě obsahují zabudovaný elektrokardiogram. Citlivé elektrody EKG dokáží potřebné měření provést za pouhých 30 sekund. Next-gen akcelometr a gyroskop pak dokáže zase bezpečně identifikovat pád. Na to budou podle zástupců Applu navázány další aplikace, které mohou uživateli přivolat v případě potřeby pomoc, což se hodí nejen pro aktivní sportovce, ale i seniory či děti.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 13.9.2018

Apple iPhone Apple Watch

Další články