Abramovič prodává Boeing 767, vyvolávací cena 100 mil. USD

Rus, který obešel anglické restrikce izraelským pasem a razí teorii, že peníze mají rády ticho, má důvod ke spokojenosti. Cena komodit, se kterými obchoduje, strmě roste. Jeho fotbalový klub Chelsea se těší z postavení úřadujícího šampióna Ligy mistrů a vede Premier League s náskokem tří bodů před Manchesterem City. 

A tak se podle informací serveru Global Jet rozhodl ruský oligarcha udělat sám sobě radost pořízením letounu Boeing 787 – 8 Dreamliner. A protože dvě letadla jsou hodně i na muže, jehož majetek se odhaduje na 14,5 miliardy dolarů, půjde jeho dosavadní Boeing 767 do světa.

Vyvolávací cena Bandity, jak je letoun vzhledem k černým pruhům podél kokpitu nazýván, je 100 milionů dolarů. Málokdo však pochybuje o tom, že se nakonec vyšplhá mnohem výše. Letoun měl být původně součástí flotily Hawaiian Arlines - letecká společnost ovšem nakonec od transakce odstoupila a stroj tak koupil v roce 2007 ruský miliardář a záhy se začalo s jeho proměnou.

Jako první přišly na řadu protiraketové systémy prakticky shodné s těmi, které používá Air Force One. Luxusní letadlo pojme 34 cestujících, má jednu hlavní a tři standardní ložnice, tři koupelny, kuchyň, jídelnu, knihovnu a pracovnu. Samozřejmostí je wi-fi. Do provozu byl Boeing 767 uveden v únoru 2007 a od té doby zaznamenal 7 080 letových hodin. Podle odborníků se tak jedná o prakticky nový letoun. Interiéru vládne kaštanové dřevo, mramor a zlaté lemování.   

Další články