Za 1,5 milionů dolarů je na prodej Batmobil

Jak napovídá cena, nejedná se o repliku, ale o skutečné vozidlo, které bylo použito během natáčení snímku Temný rytíř. Prodej má zařídit společnost Classic Auto Mall.

Automobil bojovníka za spravedlnost bez bázně a hany vymyslel designér Julian Caldow, zatímco jeho myšlenky převedl do konečné praktické podoby v anglickém Pinewood Studios SFX Team vedený Johnen Evansem, který se díky svým službám netopýřímu strážci zákona dokonce dočkal nominace na Oscara. 

Classic Auto Mall popisuje exteriér kupé s dlouhým nosem jako „netopýří hovno, které je opravdu cool.“  Design Batmobil ze skleněných vláken je inspirován stylem Art Decco. Přední část připomíná prototyp Dodge Daytona, hlavního hrdinu pak netopýří křídla podél výsuvného kokpitu. Černý vůz pojme tři pasažéry, má žluté světlomety a červená zadní křídla. Pohybuje se na patnácti palcových na míru vyrobených kolech s logem Batmana. 

Batmobil je osazen jedním elektromotorem a vyvine maximální rychlost cca 45 km/h, tento nedostatek ovšem kompenzuje řadou originálních vychytávek, kterým vévodí plamenomet. Cena 1,5 milionů dolarů sice není zrovna lidová, jak ovšem Classic Auto Mall připomíná, jedná se o necelou třetinu ceny, za kterou našel v roce 2013 nového majitele Batmobil z 60. let účinkující v televizní show Adama Westa. Experti se shodují na tom, že vzhledem k investičnímu potenciálu platí, že kdo koupí, neprohloupí.  

Další články