Superjachtu Octopus lze pronajmout za 2,2 mil. USD týdně

Jak říká jedna lidová moudrost, kvůli litru mléka nemá cenu si pořizovat krávu. Něco podobného platí i v případě luxusních jachet, které je sice hezké vlastnit, stejně tak je ovšem možné si plavidla pronajmout. V nabídce na letošní léto je stále několik exkluzivních jachet, stačí si vybrat a v prvním případě kontaktovat společnost Camper & Nicholsons, ve druhém a třetím pak Super Yachts Monaco.

Unikátem je cca 130 metrů dlouhá jachta Octopus, jejímž prvním majitelem byl miliardář, spoluzakladatel Microsoftu a výzkumník Paul Allen. Za částku 2,2 milionu dolarů týdně je k dispozici vedle posádky třináct kajut, dva VIP apartmány, ponorka, akvárium, bazén, dva helipady a palubní nemocnice. Super jachta zvládne i cestu kolem světa.

Jachta Cloudbreak je dlouhá cca 80 metrů, na první pohled zaujme dvěma balkony, jeden z nich připomíná orlí hnízdo. Plavidlo splní i ty nejsmělejší představy vyznavačů aktivního života - na palubě se lze učit tanci, nechybí pohybové studio kinesis, či sál pro bodybike. Součástí jachty je rovněž velký bazén, v případě touhy po pohybu na pevnině není nic snazšího, než si díky existenci helipadu přivolat vrtulník a nechat se dopravit tam a zpátky. Platit je možno rovněž kryptoměnami. Cena od 782 400 dolarů týdně.    

V případě pronájmu jachty Khalilah v ceně cca 265 000 dolarů týdně máte o pozornost postaráno. Jachta dlouhá cca 55 metrů je totiž natřena zlatou barvou. Bondovský exteriér je v tomto případě skombinován s eklektickým interiérem vyznačujícím se nesourodostí různých stylů. Jachta přímo vybízí k pořádání party, nechybí bazén, plážový klub a VIP apartmány.

Další články