Subaru z roku 1998 prodáno za 312 555 dolarů

Většina fanoušků, kteří sledují aukce, ví, že v případě vskutku exkluzivních vozů značek Ferrari, Rolls – Royce, Bentley, či Aston Martin, jsou ve hře miliony dolarů. V případě vcelku běžného vozu Subaru Impreza STI 22B, se ovšem za v přepočtu 6 739 560 korun, rovná světovému rekordu.

Platí totiž, že není Subaru jako Subaru. V případě vozu, jehož tachometr ukazuje najetých 25 000 mil, se totiž jedná pro fanoušky značky o kultovní model. Zmiňovaná Impreza je součástí limitované edice, kterou japonská automobilka vyrobila u příležitosti 40. výročí svého založenízároveň se přitom jednalo o rok, ve kterém získalo Subaru třetí týmový titul mistra světa WRC v řadě.

Speciál zaujme širokou karosérií, obřím zadním křídlem a 17- ti palcovými pozlacenými koly z lehké slitiny BBS. Pod kapotou je 2,2 litrový přeplňovaný čtyřválec o síle 280 koní s pětistupňovou manuální převodovkou. Mezi další nadstandard patří elektronicky uzamykatelný středový diferenciál, brzdové třmeny STI a vyladění ProDrive. 

Nejdražší Subaru pochází z Japonska, má pravostranné řízení, do USA bylo dovezeno na základě výjimky. Podle Road and Truck se sice v Anglii objevilo Subaru za 370 000 USD, doposud ovšem  nenašlo kupce. Až do aukce se z pozice nejdražšího Subaru těšil vůz, který svého času sedlal legendární mistr světa Colin McRae v hodnotě 300 000 dolarů.    

Další články