První elektromobil Ferrari bude uveden na trh v roce 2025

Došlo i na giganta z Maranella, chtělo by se říci! Každopádně se nejedná o nepodložené zvěsti, s informací o prvním Ferrari na elektřinu přišel na valné hromadě předseda představenstva a výkonný ředitel koncernu FIAT, jehož je Ferrari samostatnou součástí, John Elkann.

Informace skalní fanoušky značky poněkud zaskočila, až doposud se totiž Ferrari stavělo k elektromobilitě více méně, vlažně.  Na druhou stranu značka uvedla na trh dva velmi úspěšné hybridy – LaFerrari a Ferrari SF90 Stradale. Navíc největší konkurenti se již cestou elektromobilů vydali, takže, logicky vzato, nemá značka se vzpínajícím se černým koníkem na kapotě příliš na výběr. Lze sice předpokládat nevoli ze strany vyznavačů klasiky, na druhou stranu se jim dostane hodně  času na to, vstřebat nové elektro. Zároveň se přitom mohou utěšovat představou, že za čtyři roky může být všechno jinak.

Podle magazínu AutoCar má John Elkann ohledně premiérového elektromobilu v historii značky jasno, Ferrari bude stejně, jako tomu bylo doposud, udávat trend. „Je jisté, že nabídneme to, o čem zatím všichni jenom sní. Naši inženýři a designéři přijdou s vozem, kterým naše značka zahájí novou éru.“

Jak dále John Elkann prozradil, nejen s elektromobilem bude ve Ferrari v následujících letech živo. Pracuje se na dalších plug-in hybridech, v roce 2023 se má Ferrari představit v kultovním závodě 24 hodin Le Mans. Již příští rok bude uvedeno na trh první SUV s názvem Purosangue. 

Další články