Pivovar Samuel Adams představil první vesmírné pivo

A nutno říci, že se jednalo o nemalé překvapení. Když totiž miliardář a akrobatický pilot Jared Isaacman letos na konci srpna oznámil, že si s sebou bere na palubu kosmické lodi Crew Dragon 32 kilogramů chmele, který bude poté předmětem dražby pivovarů, reakce ze strany producentů piva byla prakticky nulová. 

Přesto se osmatřicetiletý boháč nenechal odradit a chmel do kosmické lodi vzal. Jared si to mohl v klidu dovolit, neboť  celou třídenní operaci SpaceX Inspiration4 na nízkou oběžnou dráhu Země financoval. Jednalo se přitom o první vesmírný let posádky bez profesionálního astronauta, když miliardáře a velitele doplnili pilotka Sian Proctorová, asistentka lékaře Hayley Arcenauxová a letový specialista Christopher Sembroski. 

Nakonec se po konci úspěšné mise vložil do hry vyhlášený pivovar Samuel Adam z Bostonu, který nejdříve zakoupil chmel za rekordních 100 000 dolarů, aby poté uvařil pivo IPA Space Craft s obsahem alkoholu 6,2 %. Přestože se znalci neshodnou na tom, do jaké míry ovlivnil pobyt na oběžné dráze konečný výsledek, pivo se podle zprávy producenta vyznačuje „pevnou hořkostí s tóny grapefruitu, guave a marakuji.“ Balení čtyř plechovek vyjde na 22,33 dolaru, přičemž čísla symbolizují délku trvání letu na nízkou oběžnou dráhu Země – 2 dny, 23 hodin a tři minuty.

Akce má charitativní podtext, neboť  celý její výtěžek jde ve prospěch St. Jude Children´s Research Hospital, který se specializuje na prevenci dětských smrtelných nemocí. 

  

Další články