Panamera chystá oslavy 10. narozenin

Oslavu pojala značka, za jejímž zrodem stál rodák z Vratislavic nad Nisou Ferdinand Porsche, tradičně stylově, a to prostřednictvím balíčku 10 Years Editon.

Balíček se týká modelů Panamera 4 s pohonem všech kol, Panamera 4-Hybrid a hatchbacku Sport Turismo. Na první pohled zaujmou nová jedenadvacetipalcová kola a logo Panamera 10 umístěné na předních dveřích. 

V případě interiérů se nešetřilo nitěmi z bílého zlata, kterými jsou prošita černá sedadla, červené osvětlení pak dává pocit posezení v nočním klubu. Jak dále píše Car a Driver, může se majitel těšit na LED světla, asistenční programy, panoramatickou střechu, vyhřívaná sedadla z černé kůže a Bose surround sound. Všechny verze mají tříkomorové vzduchové odpružení, kdy systém vzduchového odpružení používá na každé vzpěře tři komory a nabízí tak různou tuhost odpružení. Zároveň nechybí systém aktivních tlumičů Porsche Active Suspension Management (PASM), kdy systém elektronicky řízených tlumičů reguluje nepřetržitě tlumicí sílu jednotlivých kol v závislosti na povrchu a stylu jízdy. Výroční Panamera 4 – Hybrid má místo standardních 3,6 kW palubní nabíječku s kapacitou 7,2 kW.

Vzhledem k předchozím prodejním úspěchům je zřejmé, že výrobce nebude mít sebemenší problém s odbytem. Model bude uveden na trh v prvním čtvrtletí příštího roku, cena se má pohybovat v rozmezí od  104 000 USD do 118 000 USD. Ve srovnání s nejdražší verzí řady, Porsche Panamera Executive za 236 000 dolarů, lze proto v případě výročního modelu hovořit o ceně z kategorie vcelku přijatelných.   

Další články