Obojživelný vůz za 1,2 milionu dolarů

Obytným vozům se občas přezdívá jachta pro chudé, neboť , zatímco pro majitele jachty není finančním problémem pořídit si obytňák, opačně to moc nefunguje. Na druhou stranu jsou vlastníci jachet ochuzeni o klikaté silnice vedoucí do vyhlášených horských středisek, jachta zároveň neumožňuje pobyt v panenské přírodě, které se světu dostává v čím dál, tím menší míře.

Jako ideální řešení se v takovém případě proto jeví motorové vozidlo Terra Wind Amphibious Motorhome, schopné kombinovat putování po cestách s plavbou. Pravda, na zdolávání oceánů to zrovna není, mořské přejezdy jsou ovšem, podle výrobce CAMI zcela bezproblémové. Nutno říci, že společnost má za sebou úspěšné projekty v podobě obojživelného osobního auta a pátracího záchranného vozidla, v obou případech se dostavila velmi pozitivní hodnocení.

Obrovský motorhome kategorie A měří cca 14 metrů, šířka 3,5 metru, celková hmotnost 15 tun. Plovoucí obr na kolech je osazen motorem Caterpillar 3126E o výkonu 330 koní.  Zatímco maximální rychlost na souši je 800 mph(130 km/h) na vodní ploše zvládne 8 uzlů (14,82 km/h). Při plavbě jsou silně nápomocny dva pontony vylepšující stabilitu. Karoserie je sice vodotěsná, pro případ nouze se ovšem osazenstvo vozidla může spolehnout na vysoce výkonné čerpadlo. Co se interiéru týče, obytné vozidlo si v ničem nezadá s jachtou – mramorové podlahy, teakové skříně, kůže, žulové desky, luxusně vybavená kuchyň a také jacuzzi.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 25.8.2021

CAMI

Další články