Nový VW California

Volkswagen odhalil 7. května 2024 v Berlíně na velkolepé premiéře nejnovější verzi oblíbeného obytného vozu VW California. Design nového VW California zaujme na první pohled. Výrazně modernizovaná přední část vozu je nyní ostřejší a aerodynamičtější, což nejen zlepšuje jízdní vlastnosti, ale také snižuje spotřebu paliva. Tím nejvýraznějším prvkem nové generace jsou ale posuvné dveře, které jsou nejen na pravé straně, ale i na levé straně za řidičem.

Přestože je nový model VW California vybaven posuvnými dveřmi na obou stranách, jedná se o plnohodnotný obytný vůz, který naopak posouvá hranice tohoto způsobu cestovaná na novou úroveň. Uvnitř vozu byla věnována zvláštní pozornost komfortu a prostoru. Prémiové materiály a odolné povrchové úpravy se snoubí s intuitivním rozložením, které zahrnuje rozšířenou kuchyň, pohodlnější lehátka a sofistikovanější multimediální systém.

Technologické vybavení je na vrcholu současných trendů. VW California 2024 je vybavena inteligentním systémem pro domácí automatizaci, který umožňuje řidičům a cestujícím ovládat osvětlení, klimatizaci a multimédia hlasem nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Dále nový model obsahuje pokročilé asistenční systémy pro řidiče, včetně systému pro automatické parkování a adaptivního tempomatu s podporou pro jízdu v koloně.

Bezpečnost byla rovněž posílena. Vůz postavený na osvědčené platformě MQB je vybaven nejnovějšími bezpečnostními technologiemi a elektronickými systémy, včetně systému pro detekci mrtvého úhlu, varování před kolizí s chodci a systémem pro udržování vozu v jízdním pruhu. Díky použití vysoce pevných materiálů a pokročilých konstrukčních technik nabízí vozidla postavená na této platformě také lepší ochranu v případě srážky a výborné jízdní vlastnosti.

Ekologie a udržitelnost hrají klíčovou roli v novém modelu California. K dispozici jsou nejen tradiční dieselový (TDI, 110 kW/150 k) a benzínový (TSI, 150 kW/204 k) motor, ale také plug-in verze, která nabízí výkon 180 kW, tedy 245 koní a bude jedinou pohonnou jednotkou pro verzi 4x4.

Dle prvních ohlasů lze očekávat o tento model mezi cestovateli, kteří hledají komfort, styl a ekologickou efektivitu, velký zájem.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 10.5.2024

VW California

Další články