Jak utopit Ferrari 812 GTS za 400 000 dolarů

O majitelích supersportů z Maranella lze právem říci, že, co se financí týká, jsou za vodou. V tomto případě byl ovšem v hlavní roli skvost pomalu se sunoucí pod hladinu.

Neskutečný příběh se odehrál na severu Itálie, u známého jezera Lago di Garda. Hlavním hrdinou, bezpochyby proti své vůli, se stal anonymní řidič, který dorazil se svým Ferrari 812 GTS za 400 000 dolarů černé barvy blízko k břehu. Z neznámých důvodů ho nenapadlo po zaparkování vozu zatáhnout ruční brzdu a nezaregistroval, že se cesta mírně svažuje k jezeru.

Jak informuje italský motoristický magazín Formula Passion, řidič zaparkoval poblíž půjčovny člunů a začal ve voze cosi řešit, nejspíše telefonovat. Blíže neurčená činnost ho zaujala natolik, že nezaregistroval samouvedení vozu do chodu. Auto nabíralo na rychlosti, řidič zazmatkoval a po prvním kontaktu kol s vodní hladinou potápějící se vůz opustil.

Na druhou stranu měl ovšem štěstí v neštěstí, neboť  supersport zcela neutonul. Bohužel právě v tomto Ferrari je motor V12 umístěný vpředu a váha 789 koní táhla vůz ke dnu. Vytažení z vody zabralo několik hodin, a jak se shodli odborníci, je auto na odpis. Jako polehčující okolnost se podle Ferrari znalých jeví skutečnost, že zařazení neutrálu je vzhledem dvouspojkové převodovce velmi komplikované a řidič mohl nabýt dojmu, že takto učinil a ze svých úvah vynechal ruční brzdu. 

Další články