Největší Hummer světa má WC, každé kolo pohání jeden motor

Vzhledem k tomu, že rovněž v oblasti Středního východu platí obecné pravidlo o tom, že existují lidé rovní a rovnější, se jeden z nejbohatších miliardářů v SAE, šejk Hamad bin Hamdan Al Nahyan rozhodl, že ani jinak docela velký Hummer H1 zdaleka nesplňuje jeho představy ohledně prostoru. A tak si původně vojenské vozidlo nechal upravit k obrazu svému.

Na úvod nutno říci, že boháč přezdívaný Rainbow Sheikh je v motoristickém světě znám jako největší sběratel vozidel kategorie 4 x 4, za což se mu dostalo pocty v podobě uvedení do Guinessovy knihy rekordů. Například jeho vskutku gigantický Jeep Willys, který byl představen v motoristickém pořadu Top Gear, stojí v současné době zaparkovaný před Emirates National Auto Museum v Abu Dhabi.

Ale zpět k monstru Hummer H1 X3 o délce 14 metrů, šířce 6 metrů a výšce 6,6 metru, které svými rozměry převyšuje trojnásobně standardní model. Šejkovu hračku pohání čtyři dieselové motory, každé kolo má svůj vlastní motor. Interiér připomíná velký obývací pokoj s dřevěnými podlahami, nechybí ani schodiště a vlastní toaleta. Jak ovšem konstatuje server The Drive, místnost, do které chodí i císař pán pěšky a sám, není od zbytku prostoru oddělena dveřmi. Na druhou stranu, proti gustu…

Největší Hummer na světě vyjíždí k občasným projížďkám z Off Road History Museum, které se nachází v emirátu Sharjah. Cena údajně na vyžádání, zájemci se ovšem podle všeho nehrnou.  

Další články