Shiki Shima: Nebývalý luxus na kolejích

V Japonsku od května začně jezdit unikátní vlak Shiki Shima. Tento nebude mít stálou trasu a svým 34 pasažérům garantuje vedle dopravy do zaznamenáníhodných míst na „vlakové poměry“ opravdu nebývalou porci luxusu.

Podle dostupných informací je Shiki Shima jednoznačně nejluxusnějším vlakem všech dob, ve srovnání s ním je například mýty opředený Orient Express nepříliš movitým příbuzným. Cestující budou ubytovaní v luxusních apartmánech, chybět nebudou vagóny s úchvatným panoramatickým výhledem. K tomu top restaurace a několik barů. Na wellness studia a bazény se zatím nedostalo, na druhou stranu co dnes není, může být zítra. Míře luxusu odpovídají i ceny. Palubní jízdenka na dvoudenní výlet vyjde v přepočtu na 72 000 korun, dvojnásobná délka pobytu se bude rovnat ceně 170 000 korun za osobu.

Až doposud vévodil kategorii nejluxusnějších vlaků Zlatý orel, který, na základě ruské objednávky, postavili v Anglii. Jeho první jízda Sibiří na trati z Moskvy do Vladivostoku se uskutečnila v roce 2007, cestující jsou ubytovaní v kategoriích Gold a Silver Class s vlastní koupelnou. Ani tento komfort pro klienty Českých drah zcela nedostupný však nemůže japonskému Šiki-Šima příliš konkurovat.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 25.4.2017

Shiki Shima Japonsko vlak

Další články