Nejdražší fitness centrum je v Bělehradě, následuje Phoenix

V čase mezi koncem roku a prvním předvedením se v plavkách praskají fitness centra ve švech. Není se čemu divit, stále totiž platí, že ve zdravém a patřičně vypadajícím těle, je zdravý duch. Členství v řadě z nich může ovšem způsobit lehčí průvan na bankovním účtu.

Finančně nejnáročnějším fitness centrem na světě je kupodivu Wellness Sky v Bělehradě. Průměrná mzda se totiž pohybuje v Srbsku kolem 700 dolarů, na roční členství v hodnotě 30 000 dolarů tak průměrný Srb vydělává čtyři roky. A, byť  Bělehrad nepatří ani zdaleka mezi destinace vyhledávané movitými turisty, nemohou si majitelé na nezájem klientů vůbec stěžovat. Kromě standardu se ve Welness Sky pracuje také na duchu, děje se tak prostřednictvím jógy, pilates a tai chi.

Za stejné peníze jako v Bělehradě, pořídíte roční členství rovněž v Exos Fitness, Phoenix, stát Arizona. O popularitu zařízení se starají mimo jiné hvězdní Kevin Love (basketbal, NBA) a Larry Fitzgerald (americký fotbal, NFL). Ve fitness je možno utužovat fyzickou kondici mimo jiné prostřednictvím podvodních běžeckých pásů, v nabídce jsou studené a horké bazény plus špičkoví fyzioterapeuti. 

Na 26 000 dolarů ročně vyjde členství v newyorském Equinox. Do zařízení vchází každý z 50 členů s pomocí skeneru sítnice. Na jednoho člena vychází stejný počet trenérů, průběh cvičení je ovšem analyzován dalšími specialisty, kteří poté dumají nad tím, kterak klientům upravit trénink co nejvíce na míru. Počet tréninků je ovšem omezen na dva týdně.

Další články