Nejbohatší komiksovou postavou je bilionář Black Panther

Přestože je komiks považován mnohými za pokleslý žánr, dal světu řadu hrdinů, za všechny jmenujme Supermana či Batmana. Server Welthygorilla.com přinesl v této souvislosti žebříček nejbohatších komiksových postav. 

Žádný z komiksových hrdinů se hodnotou svého jmění ani zdaleka nepřibližuje Black Pantherovi, který od července 1966 chrání fiktivní africký stát Wakanda. Historicky první Afričan v roli superhrdiny amerických komiksových příběhů, kontroluje majetek v hodnotě 90,7 bilionu dolarů. Království Wakanda totiž disponuje největším a jediným nalezištěm nezničitelného materiálu, fiktivního kovu Vibranium, který umožňuje maximální možné ukládání a uvolňování kinetické energie. Gram Vibrania vyjde na 10 000 dolarů a vzhledem k tomu, že Wakanda má zásoby v hodnotě 10 000 tun, stačí vzít kalkulačku a počítat.

Na druhém místě je notoricky známý Iron Man, kterého kromě komiksů proslavil prostřednictvím filmového plátna Robert Downey Jr. Majetek v hodnotě 100 miliard dolarů je snadno vysvětlitelný, Tony Stark vlastnil továrnu na výrobu zbraní a o tomto druhu byznysu je všeobecně známo, že patří do kategorie nejlukrativnějších. Je ovšem otázka, jak dlouho Tonymu peníze vydrží, neboť  v každém ze svých příběhů zničí řadu budov, městské památky nevyjímaje?

S odstupem 20 miliard dolarů bere třetí místo Batman. Výbavu v podobě obrněných vozidel, super rychlých aut a zbraní, kterými chrání město Gotham City, si pořídil Bruce Wayne v mladém věku díky dědictví, které zahrnovalo výrobní podniky, nemovitosti a akcie.

Z dalších známých hrdinů se na pátém místě umístil Kačer Skrblík s 65,4 miliardami USD, přičemž každý dolar vydělal vlastní pílí. Něžnější část lidstva zastupují Emma Frost (19,3 miliardy dolarů) a Silver Sable (20,2 miliardy dolarů). 

Další články