Na prodej osmimístné Ferrari za 285 000 USD

Slavný Enzo Ferrari se možná obrací v hrobě, ortodoxní fanoušci jedné z nejslavnějších automobilek světa jsou nejspíše v běsu. Leč titulek vychází opravdu z reality a vskutku neobvyklé Ferrari je na prodej.

Základem limuzíny je Ferrari 360 Modena z roku 2003. Dvoumístný super sport sloužil svému majiteli věrně deset ve Velké Británii, poté byl transportován do Austrálie. U protinožců se auta chopil jistý Scott Marshall. Nejdříve vůz rozpůlil, poté přišly ke slovu hliníkové kolejnice a laminát. Za účelem pohodlnějšího svezení byla limuzína vybavena vzduchovým odpružením. Zadní část vozu má stejné „křídlové“ dveře, jako Tesla Model X.

Vůz je osazen pro model standardním motorem V8 o obsahu 3,6 litru, pod kapotou se tak skrývá rovných 400 koní. Včetně řidiče pojme limuzína osm osob. Sedadla jsou z pravé kůže, v interiéru nechybí dvě televize a minibar. Současná cena neobyčejně dlouhého Ferrari Modena je 285 000 dolarů, prodávající rovněž garantuje přepravu do země nového majitele.

Jak informuje server The.Drive, nejedná o jedinou limuzínu značky z Maranella, přičemž všechny prodloužené stroje vznikly z Ferrari Modena 360. Jeden z vozů se vzpínajícím se černým koníkem na kapotě, se prodával v roce 2018 za 95 000 dolarů, inzerát byl ovšem stažen po několika dnech a Ferrari, do kterého se vejde i hodně početná rodina, zatím zmizelo neznámo kam.  

Další články