Montblanc vytvořil s Ferrari pero za 27 500 USD

Po dvou letech došlo k opětovnému spojení dvou ve své branži slavných brandů. Zatímco v roce 2021 byla výsledkem společného úsilí kolekce psacích per věnovaná zakladateli značky Enzo Ferrarimu, v případě nového pera Montblanc Ferrari Stilema SP3, jehož autorem je šéfdesignér Ferrari Flavio Manzoni, se jedná o poctu modelu Ferrari Daytona SP3.   

Jak se nechal u příležitosti slavnostního představení pera slyšet generální ředitel Montblanc Nicolas Beretzki, ačkoli jsou mezi konstrukcí psací potřeby a sportovního automobilu podstatné rozdíly, v obou případech existují společné prvky jako touha po maximálním využití možností rovnající se posunutí hranic designu a inovací.  

Hrot pera z masivního bílého zlata byl vyrobený ručně, přičemž výrobní proces se skládal ze třiceti kroků a je na něm vyryto SP3. Jeho součástí je rovněž laserem vyleptané logo vzpínajícího se koníka. Originální je mechanismus plnění inkoustem, k jeho otevření je nezbytné „zlomit“ pero uprostřed.

Podle Flavia Manzoniho se jednalo o fantastickou designovou výzvu. „Museli jsme přenést z aerodynamického hlediska dokonalý koncept dynamického a rychlého auta do nesrovnatelně menšího pera, navíc rozhodujícím hlediskem zůstala funkčnost, neboť úkolem pera je dostat myšlenky z hlavy na papír,“ vysvětlil šéf designu Ferrari. 

Stejně, jako tomu v případě Ferrari Daytona SP3, je i pero vyrobeno v edici 599 kusů, jeho cena je 27 500 dolarů. V případě touhy po vlastnictví kolekce v podobě pera i vozu o síle 840 koní bude nezbytné přihodit dalších v přepočtu 51 milionů korun.   

Další články