Michael Jordan je majitelem Hennessey Venom F5 Roadster

Podle mnohých nejlepší basketbalista všech dob a vůbec první sportovec, který vydělal přes miliardu dolarů, obohatil svůj vozový park o skutečného predátora. Nový přírůstek v jeho garáži je silnější než Buggati Chiron a umí přes 480 km/h. Podle výrobce se navíc jedná o nejrychlejší sériově vyráběný kabriolet na světě. 

O vážnosti, které se šestinásobný vítěz NBA v barvách Chicago Bulls těší, vypovídá fotografie publikovaná na Instagramu, na kterém předává Michaelovi klíčky od auta v prostředí jeho privátního golfového klubu Grove XXIII na Floridě sám John Hennessey. Zakladatel a majitel společnosti přitom podnikl za tímto účelem cestu z Texasu. 

Roadster Hennessey Venom F5 představený loni na The Quail Motorsport Gathering byl vyroben v pouhých třiceti exemplářích, aktuálně se o jedenáctou příčku v kategorii nejdražších aut světa dělí se dalším super sportem Pagani Huyara Roadster BC. Stejně jako verzi kupé i kabriolet pohání motor V8 o obsahu 6,6 litrů s dvojitým přeplňováním, o brutální síle 1817 koní. 

Michael Jordan, hodnota jehož jmění se odhaduje na 2 miliardy dolarů, je podle webu carph.com majitelem celkem patnácti vozů. Vedle zmiňovaného roadsteru obsahuje jeho sbírka další super sporty jako Bugatti Veyron Sang Noir, Ferrari 488 Pista Spider a Mercedes – McLaren SLR 722 Edition. Garancí pohodlného svezení jsou Bentley Continental GT či Aston Martin DB9 volante.  Poněkud neobvykle se v Michaelově sbírce vyjímá off road Toyota Land Cruiser J80 z roku 1991.      

Další články