Mercedes Maybach: Vzhůru na vrchol

Když Bentley, Rolls-Royce či Maserati, tak my taky, řeklo si nejspíše vedení automobilky Mercedes. Výsledkem jejich rozhodnutí je pak SUV Mercedes GLS v luxusním provedení Maybach nabízející to nejlepší ze sedanu a SUV.

Zájemci o luxusní SUV, které vyrábí v USA, se musí smířit s jedinou konfigurací, 600 4Matic. Nejspíše ovšem takto učiní bez větší újmy na duši. Mild hybrid, který je kombinací benzínového osmiválce twin turbo o objemu 4.0 litru, kterému vypomáhá 48V palubní síť, totiž představuje absolutní vrchol. Agregát má 410 kW (558 koní) v 6000 otáčkách. O řazení se stará devítistupňová samočinná převodovka, která přenáší s pomocí systému 4Matic sílu na všechna čtyři kola. O absolutní součinnosti vypovídá skutečnost, že SUV o hmotnosti 2700 kilogramů, zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a vyvine maximální rychlost 209 km/h.

V základu je Maybach GLS vozem pro pět lidí, v případě luxusnější verze jeden cestující ubude. Na vině je středová konzola umístěná mezi zadními sedadly. Její součástí je také vestavěná lednička na šampaňské. Kožené sedačky, se kterými bude možno libovolně manipulovat takřka do polohy vleže, nabízí cestujícím vyhřívání, ventilaci i masáž. Majitel může vybírat z možností dvoubarevného lakování v osmi různých kombinacích barev. 

Co se ceny vozu Mercedes – Maybach GLS týká, podle serveru maxim.com měla začínat na 200 000 dolarech. Zároveň by se mělo jednat o nejdražší vůz vyrobený v USA. 

Další články