Majitel jachty Octopus dal za parkování v Monaku 138 000 USD

Velká cena Monaka F1, kterou ovládl poslední květnový víkend dvojnásobný mistr světa Max Verstappen na monopostu Red Bull, je tradičně nejen o nejrychlejších pilotech planety, ale také o jachtách bohatých hostů. Největším plavidlem byla letos 414 stop (126 metrů) dlouhá jachta Octopus z pozůstalosti spoluzakladatele Microsoftu Paula Allena v hodnotě 285 milionů dolarů.

Novým vlastníkem ikonické jachty, která byla uvedena do provozu v roce 1998, je švédský podnikatel Roger Samulesson, jehož majetek se odhaduje na miliardu dolarů. Devětapadesátiletý byznysmen sídlící na Thaj – wanu je majitelem a šéfem společnosti SHL Group – Scandinavium Helth Ltd, která obchoduje se zdravotní technikou. Kromě toho má za sebou kariéru automobilového závodníka, ještě v roce 2013 startoval ve skandinávské sérii STCC.

Stejně, jako je tomu v případě aut, i jachty mají nemalý problém spojený s „parkovací“ plochou. Navíc v době konání závodu mistrovství světa F1 rostou ceny do astronomických výšek, týdenní sazby se pohybují podle velikosti lodi a místu kotvení, v rozmezí 4 000 – 150 000 dolarů. Bijec MMA a svého času nejbohatší sportovec světa Conor McGregor zaplatil za svou 63 stop (cca 19 metrů) dlouhou jachtu Lamborghini v hodnotě 3,3 milionů dolarů částku 12 000 USD.

To Roger Samuelsson si musel podstatně připlatit, když za možnost sledovat spolu se svými hosty závod z paluby ikonické jachty Octopus uhradil 138 000 dolarů. Byznysmen ovšem nemusí rozhodně řešit cenu parkovného, týdenní pronájem jeho jachty vyjde totiž na 2,4 miliony dolarů a o zájemce není nouze.  „Parkovné“ v Monaku tak v jeho případě rovná se drobným.

Další články