Lamborghini Revuelto je vyprodáno do konce roku 2025

Pro všechny, kteří se rozhodli sáhnout do úspor a pořídit si novou vlajkovou loď Lamborghini Revuleto s výkonem 1015 koní, máme špatnou zprávu. V nedávno vydané tiskové zprávě totiž generální ředitel automobilky Stephan Winkelmann potvrdil, že nástupce slavného modelu Aventador je vyprodaný do konce roku 2025.

V praxi to znamená, že pokud se vám s patřičnou dávkou nezbytného štěstí podaří dostat na čekací listinu, budete si muset na vysněný supersport nejméně tři roky počkat. Jak dále firemní boss dodal, většina objednávek byla realizována s předstihem ještě předtím, než byl nový model v březnu slavnostně představen.

Jak se v tiskové zprávě automobilky dále uvádí, Revuelto zahajuje novou éru, neboť až do roku 2025 bude značka vyrábět výhradně vozy s hybridním pohonem. Průkopníkem se stalo Lamborghini Sián za 3 miliony dolarů, které bylo ovšem vyrobeno v limitované edici, zatímco Revuelto spadá do kategorie sice exkluzivních, leč sériově vyráběných vozů.

Nový model nese tradičně název po slavném býkovi, který bojoval ve Španělsku v 80. letech 19. století. Zatímco design víceméně navazuje na Aventador, pod kapotou se udála revoluce v podobě nového 6,5 litrového atmosférického V12 o síle 813 koní. Podle automobilky se jedná o vůbec nejvýkonnější dvanáctiválec v historii značky. Dalších 202 koní dodala trojice elektromotorů, Revuelto je tak zároveň nejvýkonnější sériově vyráběný vůz z produkce značky. Elektromotory berou „šťávu“ prostřednictvím baterie 3,8 kWh umístěné mezi sedadly, kterou lze nabíjet z portu v předním zavazadlovém prostoru.

Podle dobře informovaných interních zdrojů rovněž nástupce modelu Huracán, jehož představení je plánováno na konec příštího roku, bude spoléhat na elektromotory. Základem bude ale motor V8 s dvojitým přeplňováním. Plně elektrický model z produkce Lamborghini má být uveden na trh v roce 2028.    

Další články