Juniorská verze Bondova Aston Martinu vyjde na 123 000 USD

Co se v dospívání naučíš, v dospělosti jako když najdeš! Právě ze života ověřené praxe vychází vůz Aston Martin DB5 Junior No Time To Die Edition, který značka uvedla u příležitosti posledního příběhu agenta 007. 

Bondovská automobilka se ve snaze vyrobit pubertální verzi kultovního modelu DB5 spojila s Little Car Company. Výsledkem společného snažení je vozítko o obsahu jednoho půllitru, na kterém ovšem naleznete, ve srovnání s DB5 Seana Conneryho ze snímku Goldfinger, tři podstatné rozdíly.

Prvním je pochopitelně velikost, Junior byl vyroben v poměru 2:3. Model může přesto řídit i dospělá osoba standardní postavy, přední sedačky pojmou vedle dospělého i dítě. Zatímco se v případě originální bondovské verze jednalo o kupé, DB5 Junior je roadster. Pravda, rigidním fanouškům nejslavnějšího filmového agenta se mohou dělat mžitky před očima, absence střechy ovšem usnadňuje nastupování.  Třetí rozdílem je agregát, neboť  Junior je vybaven 16 kW motorem napojeným na čtyři baterie 1,8 kWh, což dohromady generuje téměř 22 koní. Roadster tak vyvine rychlost 45 mph/h, což se rovná 72,4 km/h. Nechybí ovšem bondovské vychytávky jako kouřová clona, z předních světel lze vysunout kulomety a za jízdy měnit SPZ.

Vzhledem k výše uvedenému lze snadno pochopit, proč bylo všech 125 kusů juniorského vozítka, které vyjde v přepočtu na 2 663 000 korun, okamžitě rozebráno. 

Další články