Jaguar slaví prostřednictvím exkluzivní whisky za 2 100 USD

Oslavencem je legendární model Jaguar E – Type, který letos slaví kulaté šedesáté narozeniny. Zatímco továrna repasuje v rámci oslav 12 modelů, palírna přichází s dárkem v podobě exkluzivní whisky. 

I v tomto případě platí, svůj mezi své, neboť  palírna Glenturret byla založena v roce 1775 - jedná se tedy nejen o nejstarší podnik svého druhu v oblasti Highlands, ale v celém Skotsku, přičemž poprvé se pálilo již v roce 1717. V roce 1923 byla palírna v důsledku první světové války a především prohibice v USA uzavřena, ke znovuuvedení do provozu došlo v roce 1957.

Restart se dodnes jeví jako úspěšný, důkazem čehož je i limitovaná edice 265 lahví Glenturret E – Type 60th Anniversary Single Malt. „Naše whisky má rovněž připomenout počin manažera Jaguaru Boba Berryho, který první E - Type dopravil osobně z Coventry do Ženevy na tamní autosalon. Jedná se o blend čtyř whisky minimálně třicet let starých,“ vysvětlil master blender Bob Delgarno. Mimochodem, Jaguar – E Type zaujal v Ženevě natolik, že následující den bylo nezbytné dopravit na autosalon další vůz.  

Co se kvality whisky týká, jedna z prvních recenzí praví cosi o na první pohled nedostupné ženě, která vám dá ovšem nakonec ještě více, než o čem sníte v nejsmělejších snech. Nemalým problémem je skutečnost, že všechny láhve uložené ve stylové dřevěné krabici budou za 2 100 dolarů na prodej pouze v Anglii. 

Další články