Hästens slaví 170. narozeniny postelí za 36 000 dolarů

Nelze polemizovat s tím, že za peníze se dá koupit ledacos, kvalitní a pohodový spánek ale nikoli. Štěstí se dá jít ovšem naproti. Není to sice zrovna zadarmo, leč spánek je krásný, neboť umožňuje snít.

Top výrobce matrací proto u příležitosti oslavy kulatin přichází na trh s luxusní matrací, která spolu s postelí tvoří komplet s příznačným názvem Dreamer. Jak se uvádí v prohlášení společnosti, nejnovější nabídka se nese ve znamení know how šesti generací a špičkových materiálů, za projektem stojí top designér Ferris Rafauli. Velmistra řemesla proslavil především model Grand Vidius. Jedná se o ručně šitou matraci, při jejíž výrobě byla použita leštěná kůže, semiš a kov. Vývoj a výroba ručně šité matrace Dreamer zabraly přes 300 hodin, záruka kvalitního spánku bude ke koupi v modré, černé a břidlicové barvě.

Pokud by se snad někomu zdála být cena za matraci v hodnotě 805 500 korun příliš vysoká, měl by vědět, že v tomto případě se švédská značka docela držela při zemi. Jak informoval před necelými dvěma lety server britského magazínu The Sun, například rapper Drake si pořídil matraci z koňských žíní za 314 000 liber, což je v přepočtu 9 281 000 korun, přičemž výroba zabrala 600 hodin. K matraci je dodávána postel se zabudovaným barem plným luxusní whisky a šampaňského.    

Další články