Hallucination, monstrum o síle 1000 koní

O změnu k lepšímu, a hlavně výrazně silnějšímu, se postarala tuningová společnost Speedkore, objektem málo vídaného vylepšení se stal Dodge Charger z roku 1968. Výsledný produkt nese výstižné jméno Hallucination.

Oslovení Speedkore vyšlo z nedávných nejlepších zkušeností -  loni totiž tuningová společnost se sídlem ve Wisconsinu dodala patřičnou „svalovou hmotu“ další legendě v podobě Dodge z roku 1970 známého herce Kevina Harta. Jeho upravený stroj osazený motorem 426 Hemi nese pro změnu název „Hellraiser.“

Majitel Dodge Charger je pro změnu bývalý šéfdesignér automobilky Chrysler Ralph Gilles, který si nemůže vynachválit spojení sedmilitrového motoru Hellephant V8 a osmistupňové převodovky ZF. Motor má 1000 koní, karoserie, kapota, podlaha a vany jsou vyrobeny z uhlíkového vlákna. Monstrum je na první pohled černé, při podrobnějším zkoumání vyjde najevo, že původní barvu překrývá průhledný lak, což Dodge 1968 dodává na exkluzivitě. Přední a zadní světla byla nahrazena LED diodami Depper Lighting. Na míru vyrobená kola jsou „obuta“ do pneumatik Michelin Pilot Sports 4S.

Rovněž interiér je, co se materiálu týká, v první řadě o uhlíkovém vláknu. Černo – šedo – oranžové sedačky dodala společnost Gabe´s Custom Interior. Muziku tvrdí audio systém Kicker s výkonem 2000 wattů, síla zvuku se do prostoru přenáší prostřednictvím šesti reproduktorů.

Společnost Speedkore vcelku pochopitelně neoznámila cenu, podle magazínu Road & Truck se ovšem na proměně Dodge 1968 do současné podoby pracovalo dva roky, čemuž odpovídá nespecifikovaná částka „několika set tisíc dolarů.“   

Další články