George Clooney vlastní nemovitost za 100 milionů dolarů

Opravdu bombastická vila se nachází u italského jezera Como a garantuje 100% soukromí. Jak totiž stanovuje tamní vyhláška, přiblížení se do zakázané zóny vyšlo především paparazzi na 600 dolarů. 

Villu Oleandra, jeden ze svých čtyř domů, si oscarový herec, režisér, scénárista, producent a byznysmen pořídil v roce 2001, kdy se těšil pověsti jednoho z neobletovanějších mužů planety. I v případě této koupi prokázal schopnosti správného investora, neboť rezidenci z 18. století koupil od předchozího majitele, vlastníka kečupového impéria rodiny Heinzových za z dnešního hlediska opravdu směšných 7 milionů dolarů. Vila s cenovkou 100 milionů dolarů má celkem pětadvacet pokojů a velkou garáž, ve které George parkuje především luxusní motorky, ke kterým má mimořádně kladný vztah. Nechybí udržované zahrady, tenisové kurty, posilovna a menší divadlo. Kromě toho má třípatrová nemovitost vlastní pizzerii a díky balkonům a terasám nabízí rovněž dokonalý pohled na západ slunce. 

S Villou Olendra je navíc spojen zajímavý, v případě George Clooneyeho dokonce osudový příběh. Jak herec a velmi zdatný byznysmen prozradil v pořadu Davida Lettermana, v roce 2013 mu jeho agent sdělil, že v brzké době navštíví vilu žena, kterou později pojme za manželku. Tehdy třiapadesátiletý herec se tomu nejspíše zasmál, v relativně krátkém čase se u něj ovšem zastavil známý s kamarádkou, právničkou Amal, za rok byla svatba, následovala dvojčata Ella a Alexandr. 

Po čase George přikoupil vedle stojící Villa Margheritu, učinil tak za účelem zajištění soukromí svého a své rodiny. Věci zašly tak daleko, že starosta vesnice Laglio, ve které se nemovitosti nachází, vyhlásil pod pokutou 600 dolarů zákaz přiblížení na menší vzdálenost, než 100 metrů.   

Další články