Dragon nabídne řidiči sílu 2 000 koní!

Americký výrobce luxusních sportovních automobilů Drako Motors se sídlem v San José sice nepatří vzhledem k roku založení 2013 do kategorie notoricky známých, před třemi lety ovšem oslovil motoristický svět modelem Drako GTE.

Čtyřdveřový elektromobil s cenovkou 1,2 milionu dolarů z limitované edice 25 kusů má maximální rychlost 332 km/h, z 0 na 97 km/h zrychlí pod tři sekundy. Loni zakladatelé automobilky Dean Drake a Shiven Sikandem ohlásili vývoj SUV Drako Dragon, před několika dny pak pustili do světa první informace. 

Dravec na čtyřech kolech byl navržen v Silicon Valley a v Itálii a cílem je spojení rychlosti supersportu s užitečností crossoveru. Byť  se jedná o SUV, velkou dávku dat poskytl model GTE. Dragon bude využívat vlastní platformu DriveOS, přičemž podle výrobce bude mít řidič k dispozici 2 000 koní, což je o 800 koní více než Drakon GTE, o 86 koní převyšuje sílu hyper sportu Riman Nevera. Na 97 km/h se dostane za 1,9 sekundy, maximální rychlost přes 320 km/h.

Automobilka vychází z předpokladu, že majitelé budou chtít čas od času zkusit terén.  Za tímto účelem bude Dragon vybaven třístupňovým odpružením, takže řidič bude ovládat cosi mezi „autem a vesmírnou lodí.“

Exteriéru se chopil šéfdesignér společnosti Lowie Vermeersch, v jehož bohatém portfoliu se nacházejí skvosty jako Ferrari 458 Italia a Ferrari FF. Celokarbonová karosérie se bude vyznačovat výraznými křivkami, křídlové dveře přidají na exkluzivitě. Super SUV má mít dostatečný zavazadlový prostor a pojme pět osob. Jako velmi zajímavá se jeví cena, neboť  výrobce považuje za přímou konkurenci vozy Aston Martin DBX, Bentley Bentayaga a Lamborghini Urus, jejichž cenovky se pohybují v rozmezí 160 000 – 230 000 dolarů.

Další články