De Tomaso ohlásil comeback supersportem P72 za 750 000 euro

Když v roce 2012 oznámila italská automobilka De Tomaso, že přes úspěch modelu Pantera musí z ekonomických důvodů po třiapadesáti letech skončit, zdálo se, že značky Ferrari a Maserati v Modeně, městě automobilům zaslíbeném, osiří. Leč, po sedmi letech je naštěstí všechno jinak. 

Novým majitelem kultovní značky se stala podle serveru Top Speed společnost Ideal Team Ventures specializovaná na rizikové finanční operace se sídlem v Hongkongu. Její zástupci pak u příležitosti Festivalu rychlosti v Goodwoodu odhalili limitovanou edici supersportu P72, inspirovanou předchozím modelem P70.

Moderní stroj času, jak je nový automobil Alejandrem de Tomaso nazýván, má podvozek z karbonových vláken konstruovaný na zakázku. Stejně tak je tomu v případě supersportu Apollo Intensa Emozione patřícího rovněž do portfolia Ideal Team Ventures. Výrobce zatím neposlal do motoristického světa žádnou informaci ohledně pohonných jednotek, v rozporu se současnými trendy bude mít ovšem De Tomaso P75 manuální převodovku. Známá je však cena 750 000 euro.

Historie nového vozu, který bude vyroben v limitované edici 72 kusů, se začala psát v roce 1964. Caroll Shelby měl tenkrát financovat vývoj vozů De Tomaso, bohužel plánovaný model se z nejrůznějších důvodů dostal pouze do stádia prototypu. Mezitím se Carollo Shelby rozhodl věnovat tvůrčí úsilí a finance Fordu GT40, jediný model De Tomaso P70 byl představen v roce 1965 na autosalonu v Turíně. 

Další články