Cadillac Trump na prodej

V osmdesátých letech minulého století se tehdejší miliardář Donald Trump dohodl s výrobcem luxusních vozů Cadillac na výrobě nových, na svou dobu extrémně luxusních, limuzín nesoucích jeho jméno. Nakonec se však vyrobily pouhé dva kusy, z nichž jeden skončil v Anglii a je za vcelku lidovou cenu v přepočtu 1,6 milionu korun k mání.

Alespoň to tvrdí server exchangeandmart.co.uk. Podle pamětníků se prototyp Cadillacu Trump stavěl dva roky, neboť  dnešní americký prezident přicházel s neustále novými požadavky a změnami. Výsledkem snažení byla nakonec limuzína obložená dřevem s koženým čalouněním, televizí, faxem, videopřehrávačem, telefonem a minibarem. Auto z roku 1988 má najeto kolem 70 000 km, vzhledem k pětilitrovému agregátu lze proto směle hovořit o voze mírně zajetém, i když stav interiéru svědčí o intenzivnějším používání.

Mimochodem, přestože nakonec Cadillac na vývoji limuzíny pro Donalda Trumpa výrazně prodělal, na miliardáře nezanevřel. The Donald tak používal vozy této značky nadále, nejinak tomu je i dnes. Cadillac totiž vyvíjí pro hlavu státu za přísných bezpečnostních opatření novou obrněnou limuzínu. Z větší části ručně vyráběné vozidlo ustojí atak minometem, výbušninami a střelbu z ručních palných zbraní všech dostupných ráží. Koncept vozů vychází z limuzíny DTS, kterou používal Trumpův předchůdce, Barrack Obama.

Vzhledem ke konstrukci a pancéřování dosahuje prezidentský Cadillac hmotnosti až devíti tun. Jeho cena se odhaduje na 1,5 miliónu dolarů, tedy v přepočtu na 36 milionů korun.  

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 28.2.2017

Cadillac Donald Trump aukce USA Velká Británie

Další články