Cadillac Escalade 2021: Luxus a technologie

Fanoušci velkých a zároveň luxusních SUV mají důvod k radosti. Na konci roku bude totiž na trh uveden nový model Cadillac Escalade. K formálnímu představení dojde v dubnu v New Yorku.

První Escalade spatřil světlo světa v roce 1999, Cadillac tímto krokem reagoval na invazi SUV v čele s vozy Mercedes – Benz ML, Lexus FX a Lincoln Navigator z produkce Ford. Ačkoli první model provázela lehká skepse, prakticky se totiž jednalo o GMC Yukon Denali, přežil Escalade ve velmi dobrém zdraví a kondici čtyři generace. A podle všeho si nehodlá na vavřínech, byť  jen zdřímnout.

Jak bývá v případě amerických „full-size luxury SUV,“ dobrým zvykem, ani v případě nového Escalade se na materiálech a technologiích rozhodně nešetřilo. V interiéru převládá kůže a dřevo, řidič se může spolehnout na OLED obrazovky. Největším triumfem má být pokročilý tempomat schopný samočinné výměny jízdních pruhů.

Co se motorizace týká, vsadil výrobce na dva agregáty. 6,2 litrový zážehový osmiválec o síle 462 koní, bude k dispozici pouze ve verzích Premium Luxury a Platinum Luxury. Majitelé Luxury, Sport a Platinum Sport se budou muset spokojit třílitrovým turbodieselem a výkonem 281 koní. Obě verze budou osazeny desetirychlostní převodovkou.

Přestože Cadillac Escalade patří do kategorie hodně robustních SUV, vedle standardu nabídne rovněž verzi ESV s rozvorem náprav 3 406 milimetrů o celkové délce 5 763 milimetrů. Kufr tímto nabobtná o 493 litrů. 

Cenu zatím výrobce neuvádí, nicméně podle specializovaného magazínu Car and Driver se bude základní cena pohybovat kolem 77 000 dolarů. 

Další články