Brabus postavil neprůstřelné „géčko“ Invicto Mission

Společnost Brabus se od roku 1977 specializuje na úpravy a tuning automobilů značek Mercedes – Benz, Smart a Maybach. Mezi nejžádanější patří její úpravy Mercedes – Benz G – Wagon.

Jak se uvádí v prohlášení společnosti, v případě „Invicto Mission“ se jedná o obrněné vozidlo G63 pro „speciální cílové skupiny“ a VIP. Místo svařování jednotlivých dílů použil Brabus v tomto případě samostatný celek vložený do karoserie. Takto upravený Mercedes G63 poskytuje balistickou ochranu až do VR6, což v praxi znamená odolnost minimálně proti střelám ráže 7,62 x 39 mm. Podle výrobce disponuje terénní vozidlo stejnou ochranou, jako „státní limuzíny,“ přičemž v rámci testů byl Mercedes – Benz G63 vystaven intenzivní střelbě z několika různých úhlů. Dále vozidlo vskutku do nepohody disponuje mimo jiné infračervenou kamerou pro noční vidění, digitálním zpětným zrcátkem, sadou intercomů, přídavnými střešními světly, nechybí modulární dveřní panely a hasicí systém. V případě interiéru je použita ručně zpracovaná kůže a Alcantara. 

Invicto Mission pohání 4,0 – litrový motor twin turbo o síle 789 koní. Omezovač umožní obrněnému dravci maximální rychlost 210 km/h, na rychlost 100 km/h neprůstřelné „géčko“ dostane za 8,2 sekundy. Cena bude upřesněna podle stupně výbavy, Mercedes G63, pro který není nic nemožné, se nabízí ve verzích Puru, Luxury a Mission.

Další články