BMW řady 2 Gran Tourer pro mladé rodiny

BMW představilo nový model BMW řady 2 Gran Tourer, kompaktní vůz, který je, s ohledem na vnitřní prostor, praktičnost a flexibilitu nabízející místo až sedmi cestujícím, zaměřen na požadavky mladých rodin.

BMW 2 Gran Tourer i přes své kompaktní rozměry – na délku měří pouze 4556 mm, na šířku 1800 a na výšku 1608 – nabízí zavazadelník o základním objemu 645 litrů, jednoduše rozšiřitelný až na 805 litrů. Variabilitu interiéru zaručují standardně dodávaná posuvná, v poměru 40:20:40 dělená zadní sedadla, která umožňují připevnění až tří dětských sedaček. Nepovezete-li tolik dětí, stisknutím jednoho tlačítka lze sklopit jejich opěradla a rozšířit tak zavazadelník až na 1 905 litrů. Možnosti interiéru dále rozšiřuje na přání dodávaná třetí řada sedadel, která se dá zcela složit do podlahy zavazadlového prostoru. Všechny tři řady sedadel jsou doplněny o řadu odkládacích ploch, opěradla předních sedadel navíc o kolejničky se sklopnými stolky.

V interiéru je myšleno i na zábavu dětí, kterou zejména při delším cestování ocení i rodiče. Aplikace „myKIDIO“, která si, zatím pouze v Německu, v BMW 2 řady Gran Tourer odbývá svou premiéru, nabízí cestujícím zajímavý obsah v podobě filmů, seriálů, audioknih a her, zobrazovaných na externích přenosných tabletech, jako je například Apple iPad. Řidič zase ocení head-up displej zobrazující v jeho zorném poli všechny důležité informace a asistenta jízdy v kolonách, jenž řidiči pomáhá akcelerovat, zpomalovat a zároveň vůz udržuje ve zvoleném jízdním pruhu.

BMW 2 Gran Tourer je nabízen s pěti nově vyvinutými 3 a 4 válcovými přeplňovanými motory o výkonech 85 kW/116 k až 141 kW/192 k doplněných o technologie BMW EfficientDynamics, přispívající k lepším výkonovým parametrům a současně nižší spotřebě paliva.  Pod označením BMW 220d xDrive Gran Tourer je možné si vybrat vůz, který je od počátku nabízen se sedmi sedadly a pohonem všech kol.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 13.2.2015

BMW BMW 2 Gran Tourer

Další články