Bezosova jachta Koru za 500 mil. USD nemá přistávací plochu

Přestože se Jeff Bezos musel smířit se ztrátou postavení nejbohatšího muže světa, majetek v hodnotě 127 miliard dolarů mu umožňuje udělat si občas radost. V tomto případě potěšil svou partnerku Lauren Sanchez, se kterou začal randit po rozvodu s manželkou MacKenzie Scott.

Jachta majitele Amazone má stěžně vysoké 71 metrů, což je takřka polovina výšky Velké pyramidy v Gíze, na palubě je mimo jiné bazén, lázně, divadlo a posilovna. Z hlediska vášnivé pilotky a zakladatelky první letecké a filmové společnosti ve vlastnictví ženy Black Ops Aviation ovšem chybí to nejpodstatnější v podobě heliportu. Jeff Bezos si uvědomil svůj prohřešek a rozhodl se okamžitě zjednat nápravu. 

Lauren proto objednal v nizozemské loděnici Vlissingen podpůrnou loď Abeona v hodnotě 75 milionů dolarů. Plavidlo pojmenované po římské bohyni okamžiku, která chránila děti po jejich opuštění domova, měří 279 stop (85 metrů) a jedná se o největší loď svého druhu. V současné době kotví na Gibraltaru. Kromě heliportu má hangár pro vrtulník klasifikace D14, na palubu nalodí 45 lidí, plus další  vychytávky jako vodní skútry a miniponorku.

Partnerka Jeffa Bezose zamířila v 18 letech do Los Angeles ve snaze stát se letuškou. Podle kritérií letecké společnosti ovšem měla nadváhu 3 kilogramy, proto se rozhodla, že nebude letuškou, ale pilotem. Tím ovšem její smělé plány nekončí, na letošek si naplánovala let do vesmíru.  

Další články