Bentley vyvinul nejpohodlnější autosedačku na světě

Jak již Luxury Guru informoval, tradiční britská automobilka zažívá v posledních dvou letech historicky nejlepší časy a je chvályhodné, že část rekordních zisků investuje do komfortu uživatelů. V tomto případě přišla řada na cestující na zadních sedadlech.

Dva měsíce po představení SUV Bentley Bentayga s prodlouženým rozvorem kol, vedení automobilky informovalo v tiskové zprávě o ultraluxusních zadních sedačkách Airline Seat Bentayga EWB, které mají posunout požitek z jízdy do doposud nepoznaných výšin. Sedačky obsahují nevídanou kombinaci dvanácti elektromotorů a tří jednotek ECU s inteligentním ventilem. Díky tomu zvládá zadní automatické sedadlo jako první na světě sledování teploty a pokročilý systém nastavení polohy.

Jak se dále uvádí ve zprávě, Airline Seat monitoruje teplotu a vlhkost vzduchu s přesností 0,1 stupně Celsia. Systém tak dokáže automaticky určit, zda za účelem udržování optimální teploty zapojit vyhřívání, ventilaci či obojí současně. Automatická klimatizace má sedm stupňů a byla vyvíjena na základě dat získaných od vybrané skupiny cestujících. Podle automobilky se systém vyznačuje o 40 % vyšší účinností, než je tomu v případě standardní klimatizace již tak vysokých Bentley standardů.

Další bezprecedentní technologii v případě Airline Seat představuje dvaadvacetipolohový pokročilý systém nastavení, na jehož vývoji se podíleli chiropraktici. Prostřednictvím pokročilého algoritmu jsou prováděny mikroúpravy sedadel cestujících, včetně tlakových bodů. S pomocí 177 změn tlaku v šesti tlakových zónách dochází během jízdy ke změnám poloh přispívajícím ke zmírnění únavy.  

 

Další články