Bentley chystá elektrickou raketu

Přestože automobilka radostně sčítá největší zisky za 103 let trvání, na plánovaném přechodu k plné elektromobilitě se nic nemění. Novou éru pak hodlá, věrna tradici, zahájit ve velkém stylu.

První čistě elektrické Bentley se sice objeví na trhu v roce 2025 - již dnes ovšem nejen specializovaná média řeší informaci, podle které stroj zrychlí z 0 na 60 mph (96,56 km) za rekordní 1,5 sekundy. Na vině je generální ředitel automobilky Adrian Hallmark, který v nedávném rozhovoru pro Automotive New Europe potvrdil, že ve stádiu vývoje se nacházející elektromobil bude osazen pohonnou jednotkou disponující dvojnásobným výkonem, než je tomu v případě šestilitrového motoru W12 posíleného o dvě turbodmychadla, který se stará o pohyb GT Speed. Dvanáctiválec má 650 koní, z čehož lze odvodit, že síla agregátů Bentley EV může dosáhnout až hodnoty 1 400 koní.

Magazín Road &Truck přitom poukazuje na skutečnost, že loni debutovaly dva elektromobily schopné dostat se na hranici 60 mil pod dvě sekundy – Tesla Model S Plaid (1,9 sekundy) a Rimac Nevera (1,85 sekundy). Pokud by Bentley EV potvrdil vize Adriana Hallmarka, stal by se při své premiéře nejdynamičtějším sériovým vozem historie.

Šéf Bentley zároveň uznává, že některým majitelům nemusí až brutální zrychlení zcela vyhovovat. V takovém případě budou moci využít pomalejší program, jehož prostřednictvím se z 0 na 100 mil dostanou během 2,7 sekundy. 

Další články