Basketbalový superman si udělal radost za 255 000 dolarů

Luka Dončič je zcela právem považován za jednoho z nejlepších hráčů NBA, ostatně jeho zaměstnavatel Dallas Mavericks si pojistil jeho služby do roku 2027 kontraktem na 207 milionů dolarů. Luka má proto dost prostředků, aby si mohl dělat radost.  

Rovných 202 cm vysoký a 104 kg vážící Slovinec způsobil řádný rozruch, když fanouškům představil nového obyvatele své garáže v podobě monstra Apocalypse Manufacturing Hellfire 6 x 6 Super Truck, které zaparkoval před domovským stánkem Americans Airlines Arena. 

Floridská společnost Apocalypse Manufacturing proslula schopností doslova brutálních úprav. Basketbalistův Hellfire má platformu z již tak respekt budícího Jeepu Gladiator, který ovšem dostal přidáno dalších cca 70 centimetrů, délka tak narostla na působivých 6,24 centimetrů, výška 203 centimetrů. Helfire má ocelový nárazník, naviják, hranaté blatníky, třívrstvý kevlarový pancíř je nalakovaný matně černou barvou.

Skutečně síla je ovšem skryta pod kapotou, vůz totiž je osazený motorem Chevrolet LS3, stejný motor pohání šestou generaci Corvette. Motor dává 500 koní, který automatická převodovka posílá do šesti kol. Podle výrobce začíná cena na částce 155 000 dolarů, stroj Luky Doncice je o 100 000 dolarů dražší. 

Slovinský superman tak obohatí garáž o nový exemplář. V případě standardních vozů je jeho oblíbenou značkou Porsche, proto si po přestupu do Dallasu pořídil modré Porsche Electric Panamera, před časem byl spatřen rovněž v černé verzi a nedávno si pořídil Porsche Red 911 S Turbo. Kromě toho má v garáži vozy Audi A7, Zastava Kragujevac a Black Mansory Tuned  Lamborghini Urus.  

Další články