Zloději vína za 1,64 mil. USD dopadeni, otazníky zůstávají!

Podle informací anglického listu The Guardian informovala španělská policie o dvou zatčeních realizovaných v souvislosti s loňskou krádeží 45 lahví vzácného francouzského vína. Podezřelými jsou muž a žena, kteří strávili posledních deset měsíců na útěku.

K pečlivě naplánované a úspěšně realizované loupeži došlo loni v říjnu v butikovém hotelu Atrio, jehož součástí jsou dvě michelinskou hvězdou oceněné restaurace, hotel se nachází ve městě Cácares na západě Španělska. V den činu si nejdříve žena s pomocí falešného švýcarského pasu objednala pokoj, poté spolu s partnerem večeřela, přičemž součástí večeře byla prohlídka proslulého vinného sklepa. Zatímco žena po návratu na pokoj bombardovala personál žádostmi o jídlo na pokoj po uzavření kuchyně, muž využil zaneprázdněnosti personálu, otevřel si univerzálním klíčem sklep a lup odnesl ve třech taškách. Vzhledem k tomu, že akce trvala několik minut, šel najisto. Podle londýnských novin The Times se lup skládal s 38 lahví burgundského Romanée Conti a sedmi lahví Chateau d´Yquem, přičemž láhev z roku 1806 má hodnotu přes 315 000 dolarů.

Před úsvitem pak pár opustil hotel a po devět měsíců byl na útěku. Dvojice byla vypátrána na hranicích mezi Chorvatskem a Černou Horou. Ke společné akci Interpolu a Europolu došlo v Chorvatsku. Jak se ovšem vyjádřil jeden ze spolumajitelů hotelu a sommeliér José Polo, vyžaduje kradené a doposud nenalezené víno speciální péči. Zlodějský pár byl proto bezpochyby součástí organizovaného gangu pracujícího na objednávku. 

Další články