Zloději luxusních hodinek mají žně

S krádežemi hodinek slavných sportovců, jako by se v poslední době roztrhl pytel. Například průběžný lídr světového šampionátu F1, jezdec Ferrari Charles Leclerc, přišel během autogramiády o hodinky Richard Mille za 320 000 dolarů. Podstatně dramatičtější příběh má ovšem za sebou britský boxer Amir Khan.

V první řadě nebývá zvykem, aby se objektem přepadení stal bývalý profesionální mistr světa v boxu. Jak potvrdil Amir Khan listu The Sun, během procházky po východním Londýně byl spolu se svou partnerkou, známou americkou influencerkou Faryal osloven dvěma muži. V rukou jednoho z nich se záhy objevila pistole a stále aktivní boxer správně uznal, že nemá cenu pouštět se do větších akcí. „Faryal šla naštěstí pár kroků za mnou, najednou jsem měl v obličeji pistoli s tím, že mám sundat hodinky. Poslechl jsem, naštěstí jsme oba v pořádku,“ konstatoval světový ex šampión, který se musel smířit se ztrátou hodinek Frank Muller posázených 719 diamanty v hodnotě 94 000 dolarů. Podle policie šli lupiči najisto, neboť  Amir Khan prezentoval poslední přírůstek své sbírky na sociálních sítích. Ostatně, jeho obliba luxusu je známa, svého času nastupoval do zápasů v trenýrkách pošitých nití ze čtyřiadvacetikarátového zlata za 47 000 dolarů.

Deník The Sun ovšem přišel s otázkou, co s hodinkami? Jak se shodli experti před dvěma lety v souvislosti s krádeží hodinek fotbalisty Dele Alliho, celkem přišla tehdejší hvězda Tottenhamu Hotspurs o troje hodinky za v přepočtu 11 milionů korun - vzácné kousky jsou ovšem prakticky neprodejné. Hodně „horkým“ a celkem snadno identifikovatelným hodinkám se totiž vyhýbají i překupníci, kteří si jinak nedělají s původem zboží příliš těžkou hlavu. Lapkové se tak mohou v nošení kradených diamantových hodinek maximálně střídat, což se jeví jako docela humorná představa.    

Další články