Virgil Abloh navrhl pro LV sadu skateboardů, cena 2 660 USD

Byť  mohou stoupenci starých pořádků skřípat zuby, realita je taková, že se skateboarding stal poprvé ve své relativně krátké historii součástí programu letních olympijských her v Tokiu. Nejen na tuto skutečnost se rozhodl zareagovat dvorní návrhář Louis Vuitton Virgil Abloh.

Ablohův skateboard v hodnotě cca 58 000 korun má s pomocí barevných vodních vzorů oslovit především mladší generaci, na druhou stranu se dobrovolnosti a touze svézt se na prknech meze nekladou a věk tak není překážkou. Zároveň se vzhledem k omezenému počtu a síle brandu jedná o vhodnou investici. Zvláště pak, když cena není přehnaná, neboť  aktuálně nejdražší skateboard světa s názvem Jamie Thomas & Bob Dylan „Blowin In The Wind Skateboard,“ byl svého času vydražen na dobročinné účely za 38 000 USD.    

Všechny akvarelové skateboardy o rozměrech 8,3 x 31,5 x 3,9 palce (délka x výška x šířka, 1 palec = 2,54 cm) z kolekce Summer 2021 jsou vyrobeny ze dřeva, hliníku a polymeru. Celé prkno na kolečkách je vkusně poseto logem značky.  

Jak se praví v tiskové zprávě, Louis Vuitton volbou materiálů výrobce zároveň demonstruje vedle snahy o oslovení stále širšího spektra populace rovněž touhu po maximálním možném snížení uhlíkové stopy.    

Další články